همایش جهت گیریهای اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

با حمایت رایتل
اولین همایش جهت گیریهای اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد

اولین همایش جهت گیریهای اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما با حمایت رایتل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی رایتل، این همایش یک روزه با حضور نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، طیب نیا وزیر امور اقتصاد و دارایی، نعمت زاده وزیر صنت، معدن و تجارت، سیف رئیس کل بانک مرکزی، فیروزآبادی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رؤسای سازمان های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونان و مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در این مراسم که با حمایت رایتل برگزار شده بود نهاوندیان مسئول دفتر رییس جمهور با اشاره به ظرفیت‌های اقتصاد کشور گفت: در شرایط فعلی بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال محلی برای سرمایه‌گذاری مناسب و بازگشت سرمایه هستند.

وی گفت: دولت با سه جهت‌گیری اصلی یعنی نجات اقتصاد، تعامل سازنده با جهان و احیای اخلاق مورد حمایت قرار گرفت و در هر مجمع اقتصادی توجه همزمان به هر سه محور ضروری است.
نهاوندیان افزود: وقتی از نجات اقتصادی صحبت می‌کنیم یعنی به وضعیت خطیر اقتصادی کشور و رکود تورمی توجه کردیم و مبارزه با این شرایط ناگوار که علامت نامناسبی به بدخواهان کشور در تشدید تحریم‌ها داده بود با آرزو محقق نمی‌شود.
وی ادامه داد: باید تمام بنگاه‌های ما خود را از شرایط رکود، توقف تولید و تولید پایین‌تر از ظرفیت خارج کنند و سود بنگاه را از مسیر افزایش قیمت در انحصار جستجو نکنند.
رییس دفتر رییس جمهور گفت: در هیچ جای اقتصاد پذیرفته نیست که یک بنگاه بدون رشد درآمد به کار خودش ادامه دهد و درآمدش مبتنی بر بهره‌وری نباشد.
وی اضافه کرد: در مدیریت دولتی و شبه دولتی بنگاه‌ها موارد عدیده‌ای از این موارد را دیده‌ایم که منطق اولیه اقتصادی رعایت نشده بود و تلاش بنگاه این بود که تنها حقوق کارکنانش را پرداخت کند در حالی که نسل یک بنگاه محدود به مالکان آن نیست و مجموعه اقتصاد کشور باید از آن نفع ببرد.
نهاوندیان گفت: توفیق ما در اقتصاد کشور زمانی حاصل می‌شود که همه کارکنان یک مجموعه احساس کنند با عزت مشغول کارند و از کارشان لذت ببرند اما این نشان می‌دهد که مجموعه فرایند کاریابی، اشتغال و منابع انسانی ما با مشکل جدی روبه‌رو است.
رئیس دفتر ریاست جمهوری ابراز داشت: هر کدام از ما باید در بنگاهمان و دوران گذر از اقتصاد دولتی به اقتصاد رقابتی را سپری کنیم چون در اقتصاد رقابتی دولت تنها سیاست‌گذاری و نظارت می‌کند.
نهاوندیان با اشاره به اهمیت رعایت اخلاق در بنگاه‌های اقتصادی گفت: رعایت حقوق مصرف‌کننده و ارائه خدمات پس از فروش از جمله مواردی است که باید در بنگاه‌ها رعایت شود.
وی با اشاره به لزوم تعامل سازنده با جهان گفت: ایران باید در وسط میدان مناسبات بین‌المللی بدرخشد زیرا عزت زمانی تجلی پیدا می‌کند که در رقابت‌های بین‌المللی باشیم و برنده شویم و با غیبت از صحنه بین‌المللی عزت به دست نمی‌آید.
نهاوندیان گفت: بازار منطقه نزدیک‌ترین میدان حضور کالا و خدمات ما است و امروز در شرایطی هستیم که سرمایه‌های جهانی مسئله اولشان پیدا کردن بازارهایی برای بازگشت سرمایه بهتر است.
وی گفت: در اجلاس داووس در سوئیس چند نفر به من گفتند که بسیار علاقمندی در اقتصاد ایران حضور پیدا کنیم.
نهاوندیان تصریح کرد: در تجربه تلخ بحران جهانی مشخص شد که سرمایه‌گذاری در بخش مالی قابل ادامه نیست و اقتصادهایی که بخش واقعی داشته باشند می‌توانند ادامه حیات دهند.
نهاوندیان اقتصاد ایران را برای سرمایه‌گذاری مشترک و ارتقای بهره‌وری، قدرتمند دانست و افزود: الان بسیاری از صندوق‌های بازنشستگی دنیا به دنبال فرصت سرمایه‌گذاری می‌گردند و راهیابی بخشی از این سرمایه‌گذاری‌ها به پروژه‌های ملی کشور بر عهده مدیران ما است که باید بازارشناسی و همکاریابی کنند.
همچنین محمد نهاوندیان در حاشیه همایش جهت گیری‌های اقتصادی وزارت تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به آخرین تحولات بودجه‌ای در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اخیرا لایحه بودجه وارد بحث جزئیات در صحن علنی مجلس شده است.
وی ادامه داد: این عزم و اراده وجود دارد که در مجلس هم طی افق زمانی مقرر اقدامات بررسی و تصویب انجام شود تا برای نخستین بار باشد که بودجه مصوب را یک ماه قبل از پایان سال داشته باشیم.
وی اضافه کرد: آئین‌نامه‌های قانون بودجه و دستورالعمل‌های آن پیش از آغاز سال تهیه و ابلاغ شود که با آغاز سال، اجرای قانون بودجه سنواتی باشد.
نهاوندیان تاکید کرد: نباید بودجه طبق سنوات گذشته با کمال تاسف گاهی به میانه سال برسد اما بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های آن ابلاغ نشده بود و طبیعتا تا پایان سال هم عملیاتی نمی‌شد و بسیاری از ارقام بودجه هم تحقق پیدا نمی‌کرد.
رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: ما به یک افق روشن فائق آمدن بر مشکلات رکود تورمی اقتصادمان پیش خواهیم رفت و امید داریم که این پس‌رفت اقتصادی در سال‌های گذشته که رشد منفی ایجاد کرده بود، متوقف شود.
وی ادامه داد: در آینده با توجه به شرایط مساعد کشور، شاهد رونق اقتصادی خواهیم بود.
نهاوندیان با اشاره به جزئیات مدیریت بازار انرژی گفت: طرح جدید مدیریت بازار انرژی به تفصیل در اختیار مردم قرار داده خواهد شد و آنچه که در بودجه آمده همان تبصره‌ای است که تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.
وی گفت: ارقام کلی مربوط به منابع و مصارف و نحوه تخصیص یا جزئیات قیمت‌ها از جمله درمان عمومی، کمک به تولید در کنار پرداخت مستقیم نقدی مورد توجه قرار خواهد گرفت.
وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: تفصیلات این موضوع در آینده توسط سخنگوی دولت در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
ربیعی وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز در اولین همایش جهت گیری های اقتصادی وزارت تعاون ،کارورفاه اجتماعی بااشاره به فعالیت بنگاه های اقتصادی خانواده بزرگ تعاون ،کارورفاه اجتماعی تاکید کرد : تخصصی کردن وآوردن دانش نو یکی از عوامل پیش برنده بنگاه های اقتصادی است .
وی با بیان اینکه دربعضی از بنگاه های اقتصادی تولید باشرایط کنونی متناسب نیست خاطرنشان کرد : تنوع محصول ، افزایش توان رقابت ، پیوند با بازارهای مالی و تولیدی و فن آوری های جدید تولید و نوآوری های پیوسته راهکارهای خروج از شرایط کنونی این بنگا ه هاست.
وزیرتعاون ،کارورفاه اجتماعی نیز در این همایش با تاکید برافزایش توان رقابتی بنگاه های اقتصادی اظهار کرد: من به کمتر شدن واردات اعتقاد دارم که دراین شرایط افزایش توان رقابتی معنای بیشتری پیدا می کند .
وی باتاکید برافزایش ظرفیت جذب بنگاه های اقتصادی اضافه کرد: ما در دولت تدبیر و امید باید حتما بتوانیم بحث مدیریت خوب را با شاخص های خود اداره کنیم.
دکترربیعی خواستارتدوین برنامه مدیریت خوب برای شرکت ها و بنگاه های اقتصادی جهت افزایش ظرفیت جذب آنان شد و افزود: مادراین زمینه در وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی برنامه هایی نیز داریم.
وی همچنین توجه بیشتر به عوامل تولید را دررشد بنگاه های اقتصادی موثردانست وافزود : به با همین اندازه از عوامل تولید می شود کارهای بزرگی انجام داد.
وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی ادامه داد : بهره وری امروز ما قابل قبول نیست و به این منظور نظام فکری و پیشنهادی مدیران بیشتر مورد توجه قرار گیرد .
دکترربیعی درادامه خاطرنشان کرد : افزایش بهره وری عامل تحرک اقتصادی است ومادراین زمینه دارای وزن بالای اقتصادی هستیم ، چنانچه حرکت سه بنگاه اقتصادی خانواده بزرگ وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی می تواند شاخص های بورس را جابه جا کند .
دکترربیعی گفت: دولت سه هدف اصلی؛ خروج از رکود، کاهش تورم و افزایش امید زندگی را به عهده دارد که در این میان وظیفه خروج از رکود درحدودسهم ما دراقتصاد به وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی مربوط می شود.
وی افزود: اگرچه خروج از رکود به سیاست های کلان کشور مربوط می شود و حتما شما باید درخروج از رکود کمک و در بودجه ریزی و سیاست های کلان نیز تصمیم گیری داشته باشید.
وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی در پایان یادآورشد: ما می توانیم با ارائه اندیشه های خود دراین زمینه دولت را یاری کنیم .
دکترربیعی یکی از اهداف برگزاری این همایش را رسیدن به فهم مشترک وایجاد هم افزایی بیشترخواند وگفت: ماباید درکارها دیدگاه اجتماعی مشترک داشته باشیم و همچنین با استفاده مناسب از تمام ظرفیت های موجود به هم افزایی برسیم چرا که این موارد آینده بهتری را برای کشور رقم می زند.
وی با اشاره به اینکه کارفرمای اصلی ما انسان هایی هستند که سفره های پر ازرنج دارند وازکم قدرت ترین افراد جامعه هستند گفت : این موضوع ، انگیزه ما را برای کارافزایش می دهد.
وزیرتعاون، کار ورفاه اجتماعی با اشاره به تقارن برگزاری این همایش با دهه مبارک فجر گفت: دهه فجر یاد آورتغییر است، تغییر از یک نظام فاسد به یک نظام دینی و ما این همایش را با تغییر آغاز خواهیم کرد و امیدوارم این همایش مبنایی برای تغییر درامور وارائه جهت گیری هایی نوین دراموراقتصادی شود.
شایان ذکر است در حاشیه این همایش که با حمایت رایتل برگزار شده بود نشست های تخصصی بعد از ظهر در خصوص تأمین مالی، چالشها و راهکارها، بررسی ظرفیتهای بازار سرمایه و چشم اندازهای آتی و نیز بررسی ظرفیتهای هم افزایی و فرصتها برگزار شد.

منبع: http://rightel.ir/News/Details/8ac2b280-ef06-4b43-8f9b-a2c6004493e4

Sponsored by Raytl
Economic orientation of the first Conference of Cooperatives, Labour and Social Welfare held

Economic orientation of the first Conference of Cooperatives, Labour and Social Welfare in IRIB International Conference Center was held with the support Raytl .
Public Relations Raytl , this one-day conference attended by President Nahavandian Head , Finance Minister Tayyip nia , Nemat Zadeh Minister Snt , mining and trade, Saif President of the Central Bank , Firooz Deputy Secretary Cooperatives , Labour and Welfare social , heads of agencies affiliated to the Ministry of Cooperatives , Labour and social welfare Officers and directors of the Ministry of Cooperatives, Labour and Social Welfare at the center of international conferences held in the Islamic Republic of Iran Broadcasting .

He said the three main orientations save the economy , and restoring constructive interaction with the world economic forum in any given moral support and simultaneously is essential to all three axes .

He should be all of our business from recession , stop production and lower production capacity and profits out of the way to avoid the price increase search monopoly .
Head of the President’s Office said the economy is not accepted anywhere without a firm ‘s revenue growth continues to be productive and income -based .
economy should benefit from it .

Nahavandian said at the nearest regional market for goods and services and today we are in a situation of global capital markets to issue their first find a better return on investment .
He said in Davos , Switzerland, several people told me that they are very willing to participate in the economy .
Nahavandian reiterated the bitter experience of the financial crisis became clear that a continued investment in the real sector of economy are not able to survive .

He added that the regulations and instructions prior year’s budget is prepared and communicated to the beginning of the year is the annual budget law .

He continued in the future due to the favorable conditions of the country , we will witness the prosperity .

He said the overall figures or details of how to allocate resources and costs and prices, including public health , helping the next generation of direct payments in cash will be considered .
At the end of his speech , he pointed out details in the future it will be by the people in a government spokesman .
Named Vzyrtavn , Labour and Social Welfare in the Ministry of Cooperatives Congress orientated economic , social Karvrfah Baasharh great family activities, cooperative enterprises , social Karvrfah emphasized specialization Vavrdn new knowledge is one of the factors driving businesses .

Batakyd increasing the absorptive capacity of businesses add: We hope to be able to discuss the prudence and good management we manage with their indices .
Dktrrbyy Khvastartdvyn good management programs for companies and businesses to increase their capacity and added his mother ‘s Ministry of Cooperatives, Social Karvrfah also have programs .
He pays more attention to the factors of production growth businesses Mvsrdanst Vafzvd to be produced with the same size of the big things done.

Dktrrbyy later noted, increase the operating efficiency of economic activity Vmadrayn economic backgrounds are overweight , the family business moved Tuesday the Ministry of Cooperatives, Social Karvrfah can move stock indexes .
Dktrrbyy said the three main goals ; exit from recession , inflation and rising life expectancy is charged with the duty to withdraw from the downturn in our economy Drhdvds·hm the Ministry of Cooperatives , Social Karvrfah is concerned .

Vzyrtavn , social Karvrfah noted at the end : we ‘re presenting your ideas in the field of state aid .
damage.
He pointed out that we humans are a major employer in the table are filled Vazkm Azrnj most powerful individuals are saying , this is our motivation for Karafzaysh .
new orientation to be proffered affairs Dramvraqtsady .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *